نمونه ش همین مصاحبه دکت.ری!

شده وقتی شکست خورده‌ایم، وقتی به چیزی که می‌خواسته‌ایم نرسیده‌ایم، وقتی فردی در جایگاهی که ما انتظارش را برای خودمان داشته‌ایم قرار گرفته، به جای متهم کردن دیگران، خودمان را قضاوت کنیم؟! شده به جای گفتن عباراتی مثل «تابلوئه پارتی داشت!»، «خدایی شانس هم خوب چیزی‌ه!!» و ...، برای یک بار هم که شده کلاهمان را قاضی کنیم و بگوییم «طرف توانمندتر از من بود!»، «من به اندازه کافی شایسته نبودم» و ...!

/ 11 نظر / 36 بازدید
نمایش نظرات قبلی
masoomeh

معلممون میگفت وقتی دانش اموزان بیست میشن,میگن بیست گرفتیم ولی وقتی ده میشن میگن بهمون داد,اون صحبتها هم برای راضی نگه داشتن خودمون میگیم,کاش همیشه عینک واقع بینی به چشم داشته باشیم

آذین

عزیزم خوشحالم که سر مصاحبه دکتری با مشکل پارتی بازی برخورد نکردی. اگر جای یکی مثل من بودی که با رتبه و رزومه خیلی بهتر نسبت به رقیب تو دانشگاه خودت و با اساتید خودت (دانشگاه فعلی شما) با نتیجه مردود مواجه میشدی و پرس و جو که میکردی میشنیدی رقیب با سهمیه ویژا ش الان نشسته جای شما دیگه نمیتونستی برگردی به خودت بگی حتما طرف توانایی هاش بیشتربوده. آدم به هرکسی هم بتونه دروغ بگه با خودش روراسته و توانایی های خودش رو خوب میشناسه. ولی تو مملکت ما تو هر مرقعیتی جا واسه رابطه بازی خیلی زیاده عزیزم.ولی امیدوارم هیچوقت ازش ضربه نخوری چون اون موقع است که معنی حرفامو میفهمی.

مارال و آلنی

نميدونم چرا يه سري ها همه چيز رو صفر و يك ميبينن تو هر زمينه اي مطمئنن هم پارتي اتفاق ميفته هم هستن كسايي كه با تلاش خودشون به اون جايگاه رسيدن. يه چيز ديگه راجع به كامنت مها جون اينكه تعريف موفقيت تو ذهن آدمها با هم متفاوته نميدونم تعريفتون از موفقيت چي بوده كه به نظرتون همه موفق ها پارتي دارن! ولي بهتره حداقل به قول خودتون ما قشر تحصيلكرده تو بيان نظراتمون يه خورده محتاطتر باشيم.

محبوب حبیب

سلام. عزیزم یه سئوال بی ربط... شرمنده میگم شما از این پکهای کنکور دکتری، مدرسان شریف یا ماهان و .. استفاده کردی؟ احیانا چیزی در مورد مفید بودنشون .و .. شنیدی؟ پیشنهاد می کنی بخرم یا نه؟

واقع بین

یک زمانی دکترا ابهتی داشت واسه خودش تا وقتی تدریس نداشتی تا وقتی مقاله. isi نداشتی تا وقتی کتاب نداشتی به هیچ عنوان تو مصاحبه حرفی برای گفتن نداشتی!اصلا هم نگاه به مقاله کنفرانسی و دوره های آموزشیت نگاه نمیکردن!مصاحبه انگلیسی باهات میکردن و ..... به چه وضع و اوضاعی رسیدیم که دارن خروار خروار دانشجوی دکترا میگیرن که اکثرا بیسواد و مدعی هستند! دیگه اینجور که اینا دارن دانشجوی دکترا میگیرن پارتی بازی نمیخواد!!!کلاس گذاشتنو فخر فروختن نمیخواد!!!اصلا دیگه قابلیت و توانمندی هم نمیخواد!!!! باهر درصدی باهر رزومه ای قبولی!حاضرم با نمونه های عملی که دیدم ثابت کنم!!!! گندخورده تو تحصیلات تکمیلی!الان تعداد دانشجوهای دکترا سریه کلاس از دانشجوهای لیسانس بیشتر شده حتی از زمان ما!!!بعد ببخشید این همه دانشجوی دکتر بعدا میخوان چیکار کنن؟!!!

لیلا

لایتراکان جانم اگر انقدر شهامت و شجاعت داشتم که خودم را نقد و قضاوت کنم دیگه چه غمی داشتم عزیزم ولی جدیدا دارم یاد میگیرم

کافه چی

مشکل من یه جورایی عجیب و غریب بیشتر از هر چیز و کس دیگه ای توی هر اتفاق خودمو ملامت می کنم خود آزاری دارم[لبخند]

فانوس سوخته

من نمیفهمم چرا شما همش از کار و درس و همه چیز گله داری درحالی که بدون شک همین کار خودتون را کردید رزومه و برای مصاحبه ی دکترا به همین کارهم افتخار کردید !

فروزان

سلام دوستم وقتی این پستت را خواندم دلم نیامد کامنتی نذارم و بگذرم:( راست میگویی ... بقیه انگار از من شایسته ترن ... من همانی ام که همیشه آدمه بد داستان زندگی همه است !

mina

to vaghean azizi mahsa ! ba in hoghooghe kam kheyli bayad modiriat koni ta betuni zendegi koni!a