خطاب به اونهایی که داوطلب کنکور دکتری هستن :)

47 را که گوشه سمت چپ سایت دیده بودم، مثل همیشه 4 و 7 را جمع زده بودم و شده بود 11! همیشه از جمع زدن این دو عدد خوشم می‌آمده! ظاهرشان بی‌ربط است، ولی جمعشان می‌شود 11! یک عدد تمیز و مرتب!

بعد که ادامه‌اش را خوانده بودم...! وای! کاش ادامه‌اش را نخوانده بودم! 47 روز مانده تا کنکور! در دلم غوغا شده بود! یاد سال گذشته افتاده بودم! یاد بساط کردن گوشه خانه روی یک پتوی نرم و گرم! با یک چراغ مطالعه، عینک، مداد، روان‌نویس‌های رنگی و البته کتاب‌ها! داشت یادم می‌رفت! سهم چای و دمنوش و پفک را نباید در موفقیتم نادیده بگیرم! آخر می‌دانید؟ آدم وقتی درس می‌خواند، حتی اگر سنی از او گذشته باشد، بهانه‌گیر می‌شود! بی‌حوصله می‌شود! هی باید به خودش جایزه بدهد تا به درس خواندن ادامه دهد! جایزه من هم شکلات تلخ و دمنوش به و دارچین و پفک نمکی بود! البته راستش را بگویم! انگیزه‌ام، نه جایزه‌ام! خب چه اشکالی دارد؟ همه که نباید مثل شما، انگیزه‌شان پیشبرد مرزهای علم باشد! یکی هم باید به شکلات و آب‌نبات فکر کند دیگر!!

یادش بخیر! یک روزهایی آنقدر باانگیزه بودم که در خیالم رتبه 1 می‌شدم و روزی دیگر غمگین و افسرده بودم و دلم می‌خواست کتاب‌هایم را ریز ریز کنم!!!

حالا آن روزها تمام شده! حالا یک کارت دانشجویی دارم که رویش نوشته فلانی فلانیان، دانشجوی دکتری...

حس شیرینی است... می‌ارزد به همه نگرانی‌ها و استرس‌های آن روزها...

/ 7 نظر / 40 بازدید
ژوان

یکی از زیباترین پست هایی است که ازت خوندم امیدوارم همیشه شاد و خندون شکلات به لب باشی

الهام ب

خدا رو شکر. چه خوبه که از روزای سختت به شیرینی یاد می کنی!

ساریتوس

ای جان خانوم دکتر مهندس ;) خسته نباشی برای ما و سایر مشتاقین جمیعاً خدا روزی کنه ان شاء الله!!! البته امسال که زوده تا خدا چی رو کی بخواد...

گلی

مبارکت باشه عزیزم :) منم خیلی برات خوشحالم که الان حس خوبی داری:)

شیما

مطمعنن اون انگیزه روزهای یک رقمی شدن اثرشونو بیشتر گذاشتن که الان به خواستت رسیدی و اون روزای پر از استرس واست تکرار نشد. البته از نقش پفک هم نباد غافل شد ها ها :)

مهدیه

سلام شما همراه با کار ,برای کنکور دکترا میخوندید؟! کار به قدری انرژیم رو گرفته که دیگه بیخیال دکترا شدم فعلا! خیلی دوست دارم دکترا بخونم ولی شرایط کاری اصلا این اجازه رو نمیده:(

honey

وای کاش بشه کاش من هم سال بعد داشته باشم اون کارت رو