این که چرا این شکلی هستیم را من هم نمی‌دانم!!

ماها خیلی آدم‌های باحالی هستیم! می‌گوییم "دمش گرم! فلانی با یک سکه برای مهریه به عقد بهمانی در آمد!"، بعد نوبت دختر خودمان که می‌شود همه چیز یادمان می‌رود و ارزش‌های (!) دخترمان را یادآور می‌شویم و به اندازه سال‌های تولدش آن هم به میلادی (!) مهریه می‌خواهیم!

ماها خیلی آدم‌های باحالی هستیم! می‌گوییم "فلانی سرش به کار خودش است، خیلی آدم خوبی است! اصلاً آزاری برای دیگران ندارد!"، بعد خودمان از فضولی و دخالت در کار دیگران کوتاهی نمی‌کنیم!

ماها خیلی آدم‌های باحالی هستیم! می‌گوییم "فلانی خیلی آدم قانعی است! خانه و زندگی‌اش را ببین! همان بشقاب‌های سال هزار و سیصد و بوق که مال جهیزیه‌اش بوده را استفاده می‌کند و مبلمانش را هی می‌دهد تعمیر و هی روکش نو می‌زند و باز استفاده می‌کند!"، ولی نوبت خودمان که می‌شود، به روزترین و گران‌قیمت‌ترین چیزها را می‌خواهیم، ولو به قیمت اضافه‌کاری‌های بیش از اندازه خودمان و آقای مربوطه!

ماها خیلی آدم‌های باحالی هستیم! برای کودکمان از قصه موسی و شبان می‌گوییم و آن وقت تا گولوهه با زبان خودش با خداهه‌اش حرف می‌زند، شاکی می‌شویم که در شأن خدا با او حرف نزده!

ماها کلاً خیلی خیلی باحال هستیم!!

/ 12 نظر / 34 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سلانه

سلام:) سخت نگیر دختر.. سخت نگیر.. دنیا همین شکلیه که اینجا نوشتی.. بیخیالش باش.. من توی 34 سالگی رسیده‌ام به این نقطه که از کنار خیلی چیزها با یه لبخند رد بشم فقط..

پرنده ی گولو

فدای یک تار موی دوستانی مثل تو فدای یک نگاهت مرسی مهربانم

هانیه(متولد ماه تیر)

درمورد اون دخالت و فضولی باید بگم واقعا آدما چوب این کارشونو میخورن چون خیلی وقتا با این کارشون خیلی زندگی ها رو آرامششو بهم میریزن

گلی

همه اینها درست. ولی منم از لفظ دوست پسر خوشم نیومد! بعضی اوقات یه رفتاری یه حرفی یه کاری که از لحاظ باطنی هم درست و خوب نیست انقدر مد میشه و بین همه مرسوم میشه که بعد از مدتی انگار که چیز خاصی نیست و تازه یه ارزش میشه! شاید من درست متوجه نشدم ولی چند تا ازنوشته هاشو که خوندم اینجور برداشت کردم که خدا رو به عنوان دوست پسرش میدونه و چندجا ذکر کرده بود که بیا و بغلم کن و از این حرفا! حالا اگه اشتباه برداشت کردم بهم بگو!

masoomeh

سلام,دیدم نمیتونم بدون نظر برم,خیلی قشنگ مینویسی,منتظر پستهای جدیدت هستم,جز بوک مارک هام قرار گرفتی

دلا

آخه حرف زدن خيلي راحت تر از عمل كردنه خو!

اعظم

[وحشتناک][شرمنده]

طلوع زلال

سلام. یا مثلا پشت دیگران قضاوت میکنیم ولی دوست نداریم هیشکی راجع بع ما ی سوء ظن داشته باشه.[ابرو]

لیلا

خانم دکتر روز اول دانشجوییت مبارک باشه انشالا